Domaine Usseglio

  • Katalogové číslo: 108

 

Historie tohoto rodinného vinařství je poměrně krátká – v době krize v roce 1931 odešel Francis Usseglio ze stejnojmenné rodné vesnice v Piemontu (Itálie), aby pracoval v Châteauneuf-du-Pape jako dělník na vinicích. V listopadu 1948 měl šanci si pronajmout 8 hektarů vinic a v roce 1949 vyrobil svoje první víno. Po něm převzal jeho vinici syn Pierre a jeho bratr Raymond se v roce 1963 osamostatnil. Dnes se starají bratři Jean-Pierre a Thierry o Domaine Pierre Usseglio a dcera Stephanie o Domaine Raymond Usseglio. Dohromady mají 21 ha. v Châteauneuf du Pape, 2,5 ha. V AOC Côtes du Rhône a 0,5 ha. Je Vin du Pays. V roce 2010 koupili ještě 15 ha v Liracu.

Vína zpracovávají ručně podle principů udržitelného zemědělství, tradičními metodami. Pravidelně získávají ceny na soutěžích, ve Francii i v zahraničí a patří mezi špičková vinařství oblasti.

Oba jsme s Danielem letos na Découvertes byli jejich víny nadšeni, doufáme, že je ocení i naši zákazníci.

V ČR jsou zastoupeni málo, Az víno nabízí jejich Cuvée de mon Aïeul za 3000 Kč, ale nemusíte mít obavy, tolik chtít nebudeme.

Jak jsem je potkal?

 

Tak znám je léta, patří mezi špičkové značky jako je Beaucastel,  Rayas, Janasse, La Nerthe, Mordorée a další.  Na Découvertes 2015 ale projevili zájem rozšířit dovoz do republiky a po pár mailech jsme se dohodli, že jejich vína můžeme zkusit nabídnout. Vybrali jsme kromě základních dvou i dvě značné nezvyklosti – Cuvée Imperiale, víno ze stoletých vinic a Part des Anges, víno s převahou Mourvèdru.

Levní nejsou, ale pro výjimečné příležitosti to stojí za to.

 

 

  • 0 Kč
  • (bez DPH: 0 Kč)
  • Záruka (měsíců): 24
  • Termín dodání (dny): 7